Společnost Billa postaví do konce roku nový centrální sklad

on

|

views

and

comments

Společnost Billa na Slovensku postaví do konce letošního roku v Seredi svůj nový centrální sklad. Celkové investice do výstavby areálu na zelené louce o rozloze 138.202 čtverečních metrů, s moderními technologiemi a zařízením, přesáhnou 38 milionů eur. V úterý poklepali za přítomnosti vedení společnosti, zástupců Trnavského samosprávného kraje a města Sereď základní kámen.

Nový centrální sklad v Seredi nahradí současný v Senci, odkud se denně vypravuje 80 až 100 kamionů pro provozy na západě a středu Slovenska a jehož kapacity jsou na maximu. Z nového skladu chce společnost vypravovat přes 58 nakládacích ramp více než 120 kamionů denně. Východní část Slovenska bude nadále obsluhovat regionální sklad v Petrovanech u Prešova.

Dvoupodlažní halový objekt velkoskladu a administrativní prostory se zázemím pro zaměstnance budou mít rozlohu 28.500 čtverečních metrů, což představuje o 74 % větší plochu, jakou disponuje současný sklad v Senci. Celková kapacita uskladněného zboží bude až 23.000 tun. V Seredi má pracovat 170 interních zaměstnanců, nábor na chybějící pozice spustí společnost v polovině letošního roku.

„Stavba v Seredi bude moderním objektem s kvalitními technologiemi a pracovním prostředím. V bezprostředním okolí vznikne zelená plocha o rozloze až 4,4 hektaru s dřevinami a třemi vodními plochami,“ uvedl generální ředitel Billa Arnd Riehl. Vodní plochy poslouží také jako retenční nádrže, jejichž cílem bude zadržovat vodu v zemi. V areálu se počítá mimo jiné také s nabíjecími elektrostanicemi pro osobní a nákladní auta či kamiony. Po spuštění plánovaných fotovoltaických článků na střechách si sklad dokáže vyrobit skoro 20 % elektrické energie.

„Urbanisticko-technické řešení osazení stavby vychází z požadavků na efektivní využití průmyslového parku Sereď – Jih. Provoz rozšíří nabídku pracovních míst a město bude mít příjem v podobě daní z nemovitostí. Pozitivně také hodnotím, že společnost si při výstavbě vybrala dodavatele přímo ze Seredě, takže se nevytváří další zbytečná uhlíková stopa v souvislosti s dopravou stavebních materiálů,“ řekl primátor města Sereď Martin Tomčányi.

Nový centrální sklad je podle vyjádření finančního ředitele společnosti Tomáše Staňa plně financován z vlastních zdrojů. „Návratnost investic očekáváme zhruba na úrovni čtyř let. Vybudování logistického centra je významnou investicí, i v loňském roce Billa na Slovensku proinvestovala 22 milionů,“ uvedl Staňa.

Společnost Billa, která je součástí REWE International AG, působí na Slovensku od roku 1993. V současnosti provozuje 158 provozů a zaměstnává více než 4500 pracovníků.

Share this
Tags

Must-read

Virtuální kancelář šetří náklady a nabízí možnost adresy k vašemu podnikání

Rádi byste začali podnikat a činnost, kterou se chystáte vykonávat, můžete provádět z domova, či je nutné abyste byli v terénu? Pak vás možná zajímá, zda...

Prodej firmy: Svěřte fungující firmu zkušeným lidem

Pokud už nechcete pokračovat s vedením firmy, pak nastal čas na prodej firmy. Nemusí se jednat o špatnou věc. Na trhu totiž čekají lidé,...

Kde se vyplatí investovat peníze v letošním roce

Přijít ke zjištění, jak investovat peníze, abyste si efektivně vybudovali zajímavý příjem, může být někdy skutečnou výzvou. V digitálním věku určitě netrpíme nedostatkem informací o...
pr články

Recent articles

More like this