Kde se vyplatí investovat peníze v letošním roce

on

|

views

and

comments

Přijít ke zjištění, jak investovat peníze, abyste si efektivně vybudovali zajímavý příjem, může být někdy skutečnou výzvou.

V digitálním věku určitě netrpíme nedostatkem informací o investování, avšak tento přebytek informací může být často tak pohlcující, že to až není užitečné.

V tomto článku vám Lukáš Ištvan, z portálu Winside Trading, představí 5 možností, kam se vyplatí investovat peníze v letošním roce.

Investování peněz pro začátečníky

Když investujete peníze, vše, co děláte, je buď nákup části společnosti, měny nebo komodity s přesvědčením, že její hodnota časem poroste.

Nezapomeňte, že investování není způsob jak rychle a pohádkově zbohatnout, ale spíše způsob, jak neustále zvětšovat to bohatství, které již máte. Dobrou zprávou je, že i když investování je způsob, jak zvětšit své bohatství, nemusíte mít příliš mnoho peněz, abyste s ním mohli začít.

Pomalé hromadění zisků znamená, že i malé sumy peněz se časem mohou změnit na slušný majetek, pokud si vyberete správně investice.

Kde se vyplatí investovat své peníze?

Při rozhodování o tom, kde byste měli své peníze investovat, máte spoustu možností. Mezi populární možnosti patří:

1. Akcie

Nejčastější a pravděpodobně nejpříznivější místo pro investora, kde může investovat své peníze, je akciový trh. Když si koupíte akcie, budete vlastnit část společnosti, jejíž akcie jste si právě koupili.

Když společnost profituje, může vám vyplatit část těchto zisků ve formě dividend. Když hodnota společnosti časem roste, tak roste i cena akcií, které vlastníte, což znamená, že je můžete později prodat za účelem zisku.

Investování do akcií je nejpopulárnější forma investování na burze. Mnozí lidé vnímají investování do akcií jako formu příjmu a někteří z akciových investorů jsou natolik úspěšní, že se obchodování s akciemi stalo pro ně zdrojem živobytí.

Většina úspěšných investorů preferuje dlouhodobé investování. To znamená, že nakoupené akcie drží více než 10 nebo 20 let.

2. Dluhopisy

Když si koupíte dluhopis, v podstatě půjčujete peníze společnosti nebo vládě.

Vláda nebo společnost, která vám prodává dluhopis, vám pak zaplatí úrok z „úvěru“ po dobu trvání doby splatnosti dluhopisu.

Dluhopisy se obvykle považují za „méně rizikové“ než akcie. Jejich potencionální výnos je však mnohem nižší.

3. Podílové fondy

Namísto nákupu jednotlivých akcií vám podílové fondy umožňují nákup balíku akcií. Akcie v podílovém fondu obvykle vybírá a spravuje správce podílového fondu.

Manažeři těchto podílových fondů si účtují procentuální poplatek za správu vašeho účtu.

4. Indexové investování

Za posledních 90 let přinesl index S&P 500, který je indexem 500 největších společností v USA průměrný roční výnos 9,8 %.

To znamená, pokud byste investovali peníze do indexu S&P 500, aniž byste strávili čas zkoumáním a výběrem akcií, můžete stále očekávat, že vyděláte 3-4 krát více, než kdybyste investovali do dluhopisů a více než 10 krát více, než byste vydělali při vložení svých peněz na spořící účet.

Samozřejmě není třeba zapomínat na fakt, že minulá výkonnost není garancí budoucích výsledků.

5. Fyzické komodity

Fyzické komodity jsou investice, které fyzicky i vlastníte, jako například zlato nebo stříbro. Tyto fyzické komodity často slouží jako bezpečný přístav pro váš majetek před těžkými ekonomickými časy.

Zlato a stříbro můžete nakoupit ve formě cihliček nebo mincí.

Kam investovat peníze s vyhlídkou dobré návratnosti?

Investování peněz pro získání malých výnosů není žádná věda. Můžete například vložit své peníze do státních dluhopisů a máte téměř zaručeno, že vyděláte 2-3 % ročně z vaší investice. Problém je v tom, že 2-3% výnos není zcela dostatečný k tomu, aby většina lidí dosáhla svých cílů pro odchod do důchodu.

Pokud si chcete skutečně vybudovat dostatek majetku pro pohodlný odchod do důchodu, budete pravděpodobně muset hledat vyšší výnosy.

Jednoznačně nejlepším místem k nalezení těchto výnosů je akciový trh.

Při investování do akcií se potřebujete zaměřit na společnosti, které přinášejí hodnotu pro lidi, nabízejí zajímavou službu nebo vyrábějí užitečný produkt a jejich akcie jsou podhodnoceny. Taková společnost by měla růst v průběhu let a měla přežít jakékoli překážky, které její trh v průběhu následujících let může přinést.

Pokud dokážete najít takové společnosti pro vaši investici, je velmi pravděpodobné, že investováním do takové společnosti můžete dosáhnout zajímavého zhodnocení.

Určitě nestavte vše na jednu kartu a je vhodnější své peníze investovat do vícero společností. Samozřejmě vyšší výnosy jsou spojeny s vyšší mírou rizika, kterou musíte akceptovat.

Zdroje: winsidetrading.com, www.ruleoneinvesting.com

Share this
Tags

Must-read

Virtuální kancelář šetří náklady a nabízí možnost adresy k vašemu podnikání

Rádi byste začali podnikat a činnost, kterou se chystáte vykonávat, můžete provádět z domova, či je nutné abyste byli v terénu? Pak vás možná zajímá, zda...

Prodej firmy: Svěřte fungující firmu zkušeným lidem

Pokud už nechcete pokračovat s vedením firmy, pak nastal čas na prodej firmy. Nemusí se jednat o špatnou věc. Na trhu totiž čekají lidé,...

Bvlgari a Sotirio Voulgaris

Sotirio Voulgaris se narodil v roce 1857 a pocházel z malé vesnice v pohoří Pindus v severním Řecku. Tato oblast byla po generace známá...
pr články

Recent articles

More like this