Prodej firmy: Svěřte fungující firmu zkušeným lidem

on

|

views

and

comments

Pokud už nechcete pokračovat s vedením firmy, pak nastal čas na prodej firmy. Nemusí se jednat o špatnou věc. Na trhu totiž čekají lidé, kteří mohou přirozeně navázat na vaše vize. Zájemce může pokračovat ve vašem byznysu.

Pokračování firmy

Prodej firmy neznamená její konec. Pokud vám nejde o pouhý prodej podílu na trhu, stačí si nastavit kritéria, dle kterých bude vybírán zájemce. Pro prodej aktivních firem se vyplatí obrátit na specialisty, kteří s tím mají bohaté zkušenosti. Provedou vás celým procesem a pomohou vám najít nejlepší řešení. Aktivní firmy na prodej mohou pokračovat se stejnou vizí a směřováním, bez útlumu činnosti a se zachováním vašich zaměstnanců. Určení pravidel záleží pouze na vás a vašich představách o budoucnosti firmy.

Valuace

Ještě, než může být nabídnuta firma na prodej, je důležité určit její cenu. I s tím vám odborníci pomůžou, nemusíte se proto obávat, že nemáte představu o ceně svého podniku. Poradce pro vás zajistí nezávislé ocenění firmy. Vychází ze všech dostupných informací, ovšem také z vlastní praxe a náhledu na aktuální stav ekonomické situace v České republice i ve světě. Díky tomu se můžete spolehnout, že ocenění podniku kopíruje reálnou cenu, kterou lze na trhu opravdu získat.

Výběr zájemce

Jakmile máte určená pravidla prodeje a cenu, může přijít na řadu výběr vhodného zájemce. Poradce má k dispozici širokou databázi potenciálních zájemců. Na základě vašich kritérií tak osloví vhodnou protistranu, která má o váš podnik zájem. Zájemců může být více, můžete tak vybrat toho, který vašim představám vyhovuje nejlépe. Mnohdy může být překvapivé, že tím nejvhodnějším zájemce je někdo značně odlišný od vaší původní představy.

Ve spolupráci se specialisty zvládnete hravě všechny formality, a hlavně společně najdete toho nejlepšího zájemce, který bude pokračovat ve vaší vizi.

Share this
Tags

Must-read

Virtuální kancelář šetří náklady a nabízí možnost adresy k vašemu podnikání

Rádi byste začali podnikat a činnost, kterou se chystáte vykonávat, můžete provádět z domova, či je nutné abyste byli v terénu? Pak vás možná zajímá, zda...

Kde se vyplatí investovat peníze v letošním roce

Přijít ke zjištění, jak investovat peníze, abyste si efektivně vybudovali zajímavý příjem, může být někdy skutečnou výzvou. V digitálním věku určitě netrpíme nedostatkem informací o...

Bvlgari a Sotirio Voulgaris

Sotirio Voulgaris se narodil v roce 1857 a pocházel z malé vesnice v pohoří Pindus v severním Řecku. Tato oblast byla po generace známá...
pr články

Recent articles

More like this