Počet cestujících na Heathrow loni klesl

on

|

views

and

comments

Největší britské letiště Heathrow vybavilo v loňském roce 19,4 milionu pasažérů. To bylo méně než čtvrtina z jejich počtu před pandemií onemocnění COVID-19 a také méně než v roce 2020. Přispělo k tomu i rušení letů v prosinci 2021 pro rychlé šíření varianty omikron nového koronaviru.

V roce 2019 prošlo přes letiště Heathrow 80,9 milionu cestujících a 22,1 milionu v roce 2020.

Letiště západně od Londýna v úterý uvedlo, že nejméně 600.000 pasažérů zrušilo v prosinci cestovní plány z Heathrow, jelikož vstoupily v platnost nová omezení.

Britská letiště během pandemie tvrdě zasáhla vlny infekcí as nimi spojená cestovní omezení, která byla zavedena často v krátké době a vyžadovala od pasažérů drahé testy nebo karanténu.

Letiště rovněž uvedlo, že přetrvávají „značné pochybnosti“, pokud jde o rychlost zotavování se letecké dopravy, přičemž podle odhadu Mezinárodního sdružení leteckých dopravců (IATA) se počet cestujících nevrátí na úroveň před pandemií až do roku 2025. To komplikuje také britskému regulačnímu úřadu pro letectvo jeho úkol stanovit poplatky za cestující na příštích pět let, což zlobí letecké společnosti, které se podobně jako letiště snaží dostat z pandemie.

„V současnosti existují cestovní omezení, jako například testování, na všech trasách na Heathrow. Letecký průmysl se zcela zotaví, až budou všechny zrušeny a nebude hrozit riziko, že budou v krátké době znovu zavedeny. To je situace, která je pravděpodobně vzdálena ještě celá léta,“ řekl generální ředitel John Holland-Kaye.

Share this
Tags

Must-read

Maloobchodní tržby v Itálii v listopadu klesly

Maloobchodní tržby v Itálii v listopadu 2021 v meziměsíčním srovnání nečekaně klesly, poprvé od července. Informoval o tom v úterý statistický úřad ISTAT. Konkrétně se...

Partners Investments spravuje již více než 400 milionů

Bratislava 11. prosince (TASR/OTS) - Hranici 400 milionů eur pod správou překročila společnost PARTNERS INVESTMENTS ještě koncem loňského roku. Tímto výsledkem se zařadila na...

Společnost Billa postaví do konce roku nový centrální sklad

Společnost Billa na Slovensku postaví do konce letošního roku v Seredi svůj nový centrální sklad. Celkové investice do výstavby areálu na zelené louce o...
spot_img

Recent articles

More like this