Partners Investments spravuje již více než 400 milionů

on

|

views

and

comments

Bratislava 11. prosince (TASR/OTS) – Hranici 400 milionů eur pod správou překročila společnost PARTNERS INVESTMENTS ještě koncem loňského roku. Tímto výsledkem se zařadila na přední příčky mezi obchodníky s cennými papíry. „Za výrazným nárůstem vidíme zejména ESG investiční strategie, které jsme představili klientům během roku 2021. Prostřednictvím těchto strategií zodpovědně investovali více než 85,4 milionu eur,“ uvádí Maroš Ovčarik, generální ředitel PARTNERS INVESTMENTS.

Rekordní čísla dosáhla společnost jen za něco přes dva roky svého působení na našem trhu. „Za tuto dobu nám své investice svěřilo až 37 512 klientů a uzavřeli jsme celkem 62 802 smluv. Ať už jsou to naše řízená portfolia, ETF fondy nebo ESG investice, statistiky za krátké období našeho působení na trhu dokazují, že patříme mezi špičku na investičním trhu,“ uvádí Maroš Ovčarik.

ZÁJEM O INVESTOVÁNÍ POMALU NAROSTÁ

Slovensko dlouhodobě patří k nejkonzervativnějším zemím z pohledu rozložení finančních aktiv domácností v rámci všech zemí OECD. Oblíbeným „investičním“ nástrojem u Slováků jsou běžné a spořící účty či termínované vklady, na kterých aktuálně leží v bankách přes 43 miliard eur. Pro nízké úrokové sazby a vysokou inflaci domácnosti přišly v roce 2021 o více než 1,3 miliardy eur. „V listopadu 2021 stoupla míra inflace až na 5,6 %. Pokud by během roku 2022 zůstala na této úrovni, znehodnocení vkladů našich domácností přesáhne dvě miliardy eur. Pro lidi je to docela jasný signál, že své peníze musí přesunout ze spořicích účtů a z termínovaných vkladů do výnosnějších investičních nástrojů. V opačném případě se připravují o zajímavé zhodnocení a možnost budovat si aktiva v důchodu,“ upozorňuje Maroš Ovčarik. Okruh lidí, kteří se zajímají o investování, však podle obchodníka s cennými papíry pomalu narůstá. „Stále více lidí si uvědomuje, že rostoucí inflace znehodnocuje úspory. Kromě toho turbulentní loni a výkyvy na finančních trzích přilákaly do sektoru investování mnohem více pozornosti než v minulosti,“ dodává.

NEJVÍCE SE DARILO DYNAMICKÉ ESG STRATEGII

Aktuálním světovým megatrendem jsou ESG investice, které PARTNERS INVESTMENTS přinesla i investorům na Slovensku. Trh s investováním prochází v posledních letech změnami, které pozitivně ovlivňuje právě zodpovědné investování. Klíčovou roli při nich sehrává téma trvalé udržitelnosti, které se stalo v posledním období celospolečenskou otázkou. „Investoři dnes nehledají jen vysoký výnos a dobré zhodnocení. Sahají po řešeních, která mají pozitivní dopady na společnost. Zaznamenáváme stále vyšší zájem klientů o zodpovědné investování, kde převážnou část strategie tvoří ESG fondy,“ doplňuje Maroš Ovčarik.

Právě ESG fondy jsou podle odborníka ideální příležitostí, jak přiblížit investování i domácnostem na Slovensku. S tímto záměrem na podzim loňského roku rozšířila PARTNERS INVESTMENTS své portfolio io nové investiční strategie inspirované právě ESG. „Do nabídky jsme přidali tři nové strategie – konzervativní, vyváženou a dynamickou. Naše nová portfolia tvoří široce diverzifikované akciové a dluhopisové ETF fondy z pohledu regionů, ale i sektorů s cílem dosáhnout co největšího zastoupení globální tržní kapitalizace,“ vysvětluje.

Pozitivní trend a nárůst zájmu o zodpovědné investování kopírují i ​​výsledky PARTNERS INVESTMENTS. Nejlepší čísla společnost zaznamenala u dynamické ESG strategii, která zhodnotila úspory klientů za letošní rok o 31,96 %. Druhá v pořadí byla tematická ESG strategie se zhodnocením o 24,54 % a třetí klasická dynamická strategie se zhodnocením 19,27 %. „Po zařazení nových ESG strategií do naší nabídky si klienti vybírají téměř výlučně ESG strategie. Zájmu investorů však předchází kvalitní poradenství a vysvětlení pojmů. Praxe nám ukazuje, že jakmile klienti porozumí rozdílům mezi tradičním investováním a ESG strategiemi, rozhodnou se většinou pro investování se společenským přesahem,“ uzavírá.

Share this
Tags

Must-read

Virtuální kancelář šetří náklady a nabízí možnost adresy k vašemu podnikání

Rádi byste začali podnikat a činnost, kterou se chystáte vykonávat, můžete provádět z domova, či je nutné abyste byli v terénu? Pak vás možná zajímá, zda...

Prodej firmy: Svěřte fungující firmu zkušeným lidem

Pokud už nechcete pokračovat s vedením firmy, pak nastal čas na prodej firmy. Nemusí se jednat o špatnou věc. Na trhu totiž čekají lidé,...

Kde se vyplatí investovat peníze v letošním roce

Přijít ke zjištění, jak investovat peníze, abyste si efektivně vybudovali zajímavý příjem, může být někdy skutečnou výzvou. V digitálním věku určitě netrpíme nedostatkem informací o...
pr články

Recent articles

More like this