Maloobchodní tržby v Itálii v listopadu klesly

on

|

views

and

comments

Maloobchodní tržby v Itálii v listopadu 2021 v meziměsíčním srovnání nečekaně klesly, poprvé od července. Informoval o tom v úterý statistický úřad ISTAT.

Konkrétně se obrat maloobchodníků ve třetí největší ekonomice eurozóny v listopadu 2021 snížil o 0,4 % oproti říjnu, když meziměsíčně vzrostl o 0,2 %. Ekonomové přitom předpovídali, že se růst italských maloobchodních tržeb v listopadu zrychlí na 0,6 %.

Statistiky ukázaly, že tržby klesly za potravinářské výrobky (-0,9 % po stagnaci v říjnu) a zůstaly nezměněny v případě nepotravinářských výrobků (ve srovnání s nárůstem o 0,5 % měsíc předtím).

Stock exchange market concept, businesswoman hand trader press digital tablet with graphs analysis candle line on table in office, diagrams on screen.

V meziročním srovnání se maloobchodní tržby v listopadu zvýšily o 12,5 %, nejvíce od května, a více než v říjnu, kdy stouply o 4 %.

Share this
Tags

Must-read

Maloobchodní tržby v Itálii v listopadu klesly

Maloobchodní tržby v Itálii v listopadu 2021 v meziměsíčním srovnání nečekaně klesly, poprvé od července. Informoval o tom v úterý statistický úřad ISTAT. Konkrétně se...

Partners Investments spravuje již více než 400 milionů

Bratislava 11. prosince (TASR/OTS) - Hranici 400 milionů eur pod správou překročila společnost PARTNERS INVESTMENTS ještě koncem loňského roku. Tímto výsledkem se zařadila na...

Společnost Billa postaví do konce roku nový centrální sklad

Společnost Billa na Slovensku postaví do konce letošního roku v Seredi svůj nový centrální sklad. Celkové investice do výstavby areálu na zelené louce o...
spot_img

Recent articles

More like this