Maloobchodní tržby v Itálii v listopadu klesly

on

|

views

and

comments

Maloobchodní tržby v Itálii v listopadu 2021 v meziměsíčním srovnání nečekaně klesly, poprvé od července. Informoval o tom v úterý statistický úřad ISTAT.

Konkrétně se obrat maloobchodníků ve třetí největší ekonomice eurozóny v listopadu 2021 snížil o 0,4 % oproti říjnu, když meziměsíčně vzrostl o 0,2 %. Ekonomové přitom předpovídali, že se růst italských maloobchodních tržeb v listopadu zrychlí na 0,6 %.

Statistiky ukázaly, že tržby klesly za potravinářské výrobky (-0,9 % po stagnaci v říjnu) a zůstaly nezměněny v případě nepotravinářských výrobků (ve srovnání s nárůstem o 0,5 % měsíc předtím).

Stock exchange market concept, businesswoman hand trader press digital tablet with graphs analysis candle line on table in office, diagrams on screen.

V meziročním srovnání se maloobchodní tržby v listopadu zvýšily o 12,5 %, nejvíce od května, a více než v říjnu, kdy stouply o 4 %.

Share this
Tags

Must-read

Virtuální kancelář šetří náklady a nabízí možnost adresy k vašemu podnikání

Rádi byste začali podnikat a činnost, kterou se chystáte vykonávat, můžete provádět z domova, či je nutné abyste byli v terénu? Pak vás možná zajímá, zda...

Prodej firmy: Svěřte fungující firmu zkušeným lidem

Pokud už nechcete pokračovat s vedením firmy, pak nastal čas na prodej firmy. Nemusí se jednat o špatnou věc. Na trhu totiž čekají lidé,...

Kde se vyplatí investovat peníze v letošním roce

Přijít ke zjištění, jak investovat peníze, abyste si efektivně vybudovali zajímavý příjem, může být někdy skutečnou výzvou. V digitálním věku určitě netrpíme nedostatkem informací o...
pr články

Recent articles

More like this