Čína nařídila pozastavení některých letů z USA kvůli pandemii

on

|

views

and

comments

Čínský regulační úřad pro letectví nařídil v uplynulých týdnech zrušení více než 60 pravidelných letů ze Spojených států poté, co mnozí cestující měli po příletu do Číny pozitivní test na onemocnění COVID-19.

Úřad pro civilní letectví CAAC nařídil zrušit 22 plánovaných letů amerických leteckých společností Delta Air Lines, United Airlines a American Airlines do Šanghaje.

Delta uvedla, že zrušila lety z Detroitu do Šanghaje již minulý pátek (7. 1.), a také lety 14. ledna pro nová pravidla v Číně. Ty vyžadují, aby „všichni dopravci“, jejichž pasažéři byli pozitivně testováni na onemocnění COVID-19, zrušili příchozí lety do Číny.

CAAC v úterý oznámil, že od příštího týdne ruší další lety Delta z Detroitu i ze Seattlu do Šanghaje.

Čínský regulační úřad zrušil také 42 letů čínských dopravců do USA po pozitivních testech. Většinu z nich provozují tři největší čínské letecké společnosti.

Spojené státy čelí prudkému nárůstu infikovaných lidí pro šíření vysoce nakažlivé varianty omikron. V pondělí (10. 1.) tam hospitalizovali 132.646 osob, čímž byl překonán dosavadní rekord 132.051 hospitalizovaných v lednu 2021. Sedmidenní průměr nových případů se mezitím zdvojnásobil na 704.000.

United Airlinies v úterý potvrdily, že byly také nuceny zrušit lety ze San Francisca do Šanghaje naplánované na 15., 19., 22. a 26. ledna. Dopravce se sídlem v Chicagu létá ze San Francisca do Šanghaje čtyřikrát týdně.

Americké ministerstvo dopravy (USDOT) se od začátku pandemie dostalo do sporu s Čínou pro letecké služby.

Loni v srpnu USDOT omezil čtyři lety čínských dopravců na 40% kapacity cestujících na čtyři týdny poté, co Peking zavedl stejné limity na čtyři lety United Airlines. Tvrdil přitom, že údajně až pět pasažérů, kteří cestovali ze San Francisca do Šanghaje, mělo 21. července pozitivní test na COVID-19.

USDOT v srpnu vytkl Pekingu, že klade „nepřiměřenou vinu na dopravce, pokud jde o cestující, kteří jsou po příchodu do Číny pozitivně testováni na COVID-19“. Podle amerického ministerstva dopravci nemají žádné možnosti k nezávislému ověření pozitivních výsledků čínských testů.

Dlouhodobá dohoda mezi USA a Čínou o letecké dopravě umožňuje těmto zemím provozovat více než 100 letů týdně, ale v současnosti je v provozu jen zlomek z nich.

Share this
Tags

Must-read

Virtuální kancelář šetří náklady a nabízí možnost adresy k vašemu podnikání

Rádi byste začali podnikat a činnost, kterou se chystáte vykonávat, můžete provádět z domova, či je nutné abyste byli v terénu? Pak vás možná zajímá, zda...

Prodej firmy: Svěřte fungující firmu zkušeným lidem

Pokud už nechcete pokračovat s vedením firmy, pak nastal čas na prodej firmy. Nemusí se jednat o špatnou věc. Na trhu totiž čekají lidé,...

Kde se vyplatí investovat peníze v letošním roce

Přijít ke zjištění, jak investovat peníze, abyste si efektivně vybudovali zajímavý příjem, může být někdy skutečnou výzvou. V digitálním věku určitě netrpíme nedostatkem informací o...
pr články

Recent articles

More like this